آیا حتما باید به وزن ایده آل رسید؟

0

خبر خوب و مثبت اینکه لزومی ندارد حتما به وزن ایده آل خود برسیم!

کاهش وزن، حتی اگر کم باشد، می تواند اثرات مثبتی روی سلامتی بگذارد. هر ۵ تا ۱۰ درصد کاهش وزن منجر به بهبود کلسترول خون، فشار خون و قند خون می شود.

فرض کنید شما یک فرد ۱۰۰ کیلویی هستید و فقط ۱۰ درصد وزن خود را کم می کنید و یک فرد ۹۰ کیلوگرمی می شوید! هم چنان در محدوده اضافه وزن یا چاقی ( با در نظر گرفتن شرایط قدی تان) هستید اما این کاهش وزن اندک ریسک فاکتور بیماری های مزمن مرتبط با چاقی را کاهش داده است و شما رفتارهای غذایی نادرست خود را کنار گذاشته اید و سبک خوردن سالم تری دارید. این تغییرات در حفظ وزن کم شده نیز موثر هستند.

مطلوب این است که برای مدتی طولانی وزن جدید خود را حفظ نموده و بعد از مدتی مجددا شروع به کاهش وزن کنید. هر چه بتوانید سال های چاقی یا دارای اضافه وزن بودن خود را کمتر کنید، طول عمر با کیفیت تری را تجربه خواهید کرد.

اشتراک.

درباره نویسنده

سحر درفشی

به مطالعه و ورزش علاقه زیادی دارم و از زندگی شهری با وجود تمام مشکلاتش، به دلیل شور و جنب و جوش خاصی که دارد لذت می‌برم. ورود من به رشته تغذیه جزء بخشی از انتخاب‌های زندگی‌ام بود که هیچگاه پشیمانم نکرد اما مسیر هم‌چنان ادامه دارد و من برای ادامه، نیاز به انگیزه‌های بیشتری دارم. مهم‌ترین انگیزه کمک به پیشگیری از بیماری‌های مربوط به سلامتی است که با سبک زندگی نادرست، گریبان گیر جامعه شده و روز به روز وسعت بیشتری می‌یابد.

نظرات بسته شده است.