کاهش وزن سالم چیست؟

0

خیلی طبیعی است که اکثر افرادی که تصمیم می گیرند وزن خود را کم کنند، اولین فاکتور مهم در ذهنشان سرعت کاهش وزن باشد. اکثر افراد تنها فاکتور مهم به عنوان موفقیت در روال کاهش وزن را سرعت می دانند!

اما مطالعات نشان داده اند که افرادی که آهسته و مداوم لاغر می شوند ( به طور متوسط ۲۵۰ تا ۵۰۰ گرم در هر هفته) در نگهداری وزن کم شده موفق تر هستند.

کاهش وزن سالم، فقط شامل روی برنامه غذایی یا روی رژیم بودن نیست بلکه به معنی تغییر سبک زندگی و اصلاح عادات غذایی به طور مداوم است.

داشتن تغذیه سالم و برنامه ورزشی از ابعاد مهم یک سبک زندگی سالم هستند.

چنانچه وزن خود را کم کرده اید و به وزن دلخواه خود نزدیک شده اید، باید وزن کم شده را با داشتن یک عادت غذایی مناسب و فعالیت بدنی مداوم حفظ کنید.

هر چند کاهش وزن کار ساده ای نیست اما چنانچه برای کاهش وزن آماده هستید، قبل از اینکه ذهن خود را درگیر سرعت کاهش وزن کنید و به این مسئله به عنوان یک دغدغه نگاه کنید، به حفظ وزن و نگهداری وزن کم شده بیاندیشید.

 

اشتراک.

درباره نویسنده

سحر درفشی

به مطالعه و ورزش علاقه زیادی دارم و از زندگی شهری با وجود تمام مشکلاتش، به دلیل شور و جنب و جوش خاصی که دارد لذت می‌برم. ورود من به رشته تغذیه جزء بخشی از انتخاب‌های زندگی‌ام بود که هیچگاه پشیمانم نکرد اما مسیر هم‌چنان ادامه دارد و من برای ادامه، نیاز به انگیزه‌های بیشتری دارم. مهم‌ترین انگیزه کمک به پیشگیری از بیماری‌های مربوط به سلامتی است که با سبک زندگی نادرست، گریبان گیر جامعه شده و روز به روز وسعت بیشتری می‌یابد.

نظرات بسته شده است.